Pastviny 2019


Na Pastvinské přehradě za sportem a zábavou
Ve dnech 15. -20. září 2019 odjely třídy sexta a septima na sportovně-turistický kurz do sportovního centra Fakulty tělesné kultury UP Olomouc na Pastvinskou přehradu v Orlických horách. Náplní kurzu byla cyklistika, vodácký výcvik, střelba ze vzduchovky, orientace v přírodě, stolní tenis a volejbal a další sportovní hry.
Po příjezdu do Ústí nad Orlicí jsme nasedli na svá kola a vydali se směr Letohrad. Cestou ovšem nemohla chybět jedna „vrchařská prémie" v podobě závodu na zříceninu hradu Lanšperk. Poté jsme dojeli do Letohradu, kde byla obědová pauza a pak už nám zbývalo jen pár kilometrů na naše ubytování.
Nejnáročnějším dnem byl úterní celodenní cyklovýlet k vojenské pevnosti Hanička s převýšením více než 500 m. Prohlídka bunkrů a okolí provázel sice mírný déšť, ale přesto byli někteří tímto místem okouzleni. Cestu zpátky jsme volili krásnou stezkou podél Divoké Orlice. Další dny se konal závod v azimutovém běhu. Naštěstí se nikdo v lesích a kopcích kolem tábora neztratil, a proto mohl další den proběhnout závod na kánoích a tzv. finská stezka, která je zkouškou nejen rychlosti a obratnosti, ale i šikovnosti a paměti.
Poslední den jsme opět využili aktivně a zpáteční asi 50 km cestu do Zábřehu jsme strávili opět na kolech. Poté jsme už počkali na vlak a vyrazili směr Lipník nad Bečvou.
Největším nepřítelem celého pobytu bylo asi chladné počasí. Teploměr ráno ukazoval i 1,2°C a v den odjezdu byl dokonce ranní mrazík. Někteří proto spali i oblečení. Běda, když někdo otevřel dveře chatky. Hned se sborově ozvalo:" Zavíííreeej!!".
Nejméně oblíbená byla první dny ranní rozcvička zakončená otužileckou chvilkou - ponořením se do studené vody přehrady.
Přes všechny útrapy se kurz účastníkům líbil a všichni se vrátili posíleni na těle i na duchu.
     
Za třídu sextu a septimu Jan Mádr


Gymnázium v Lipníku nad Bečvou, Komenského sady 62, Lipník nad Bečvou 751 31
dotazy a připomínky k provozu serveru zasílejte správci serveru